5 powodów, dla których Szpak wygra Eurowizję!

13/05/2016
szpak_eurowizja_surfblog1

Michał Szpak na scenie w Sztokholmie (fot. EBU)

Michał Szpak z utworem Color Of Your Life awansował do sobotniego finału 61. Konkursu Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. Specjalnie dla Was zebraliśmy 5 powodów, dla których Szpak wygra cały konkurs!

Wczoraj poznaliśmy kolejnych 10 finalistów Eurowizji. Wśród nich znalazł się nasz reprezentant Michał Szpak. Wokalista bezbłędnie wykonał swoją propozycję Color Of Your Life i znalazł się wśród szczęśliwej 10-tki, która zaprezentuje się w finale. Występ był zbliżony do tego, który mieliśmy okazję widzieć podczas polskich preselekcji do konkursu. Dopracowano jednak pracę kamer i wykorzystano potencjał sztokholmskiej sceny. Gra świateł świetnie oddawała nastrój utworu i Michał zaprezentował się fenomenalnie.

5 powodów dla których Michał Szpak wygra Eurowizję:

  1. Michał już został okrzyknięty najlepszym głosem konkursu. Jako jeden z nielicznych (jak nie jedyny) w Sztokholmie śpiewa bez wsparcia chórków. Mimo to w trakcie jego występu, mieliśmy wrażenie, że śpiewa z playbacku! Po prostu trafiał w każdy dźwięk! :-)
  2. W tym roku poszczególne kraje prześcigają się w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii na scenie. Widz może odczuć pewien przesyt tych bajerów i postawić na prezentację Szpaka. Nasz występ jest prosty jak konstrukcja cepa, ale może to właśnie jest jego największą zaletą?
  3. W finale mamy sporo dynamicznych i nowoczesnych utworów. Jednak Europa szybko się nudzi i bardzo rzadko zdarza się, żeby ten sam typ muzyki wygrywał konkurs dwa razy pod rząd. W tym roku może przyjść czas na wzruszającą i przepełnioną patosem balladę!
  4. Wśród nowoczesnych dźwięków i technologii nasz utwór wyjęty rodem z lat 90. naprawdę wyróżnia się na tle stawki.
  5. Nowy system głosowania może znacząco pomóc nam w zajęciu jak najwyższej lokaty w finale. Głosy widzów od tego roku są bowiem zliczane oddzielnie i już nie zależą od ocen profesjonalnego jury.

Kliknij i posłuchaj: Eurowizja 2016 – 10 utworów wobec, których nie możesz przejść obojętnie

Udostępnij na:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter


10 comments

  1. zafalszowal na poczatku przed samym refrenem ale to chyba z nerwow. . dla mnie bomba wystep~! musi byc w pierwszej 5!!
    jak tak sluchalam innych piosenek to juz jest za duzo..wszystko do siebie podobne. albo do piosenek ktore kiedys ktos inny spiewqal/gral. a podobna piosenke do szpaka nie slyszalam :)

    1. Nerwy były… ale szybko sobie z nimi poradził. Swoim mocnym głosem i prostotą występu wyróżnił się na tle innych. Będzie wysoko! Trzymamy kciuki! :)

Post a new comment