Co się działo na festiwalu Coachella 2015?

13/04/2015
Cocahella Festival / http://i.ytimg.com/

Cocahella Festival / http://i.ytimg.com/

Właśnie zakończył się jeden z najbardziej zaskakujących festiwali muzyki i sztuki na świecie. Nazywa się Coachella Valley Music and Arts Festival i odbywa się co roku w drugim tygodniu kwietnia w Stanach Zjednoczonych. Każdy znajdzie tutaj coś, co go zainteresuje. Trwa trzy dni i łączy fanów muzyki elektronicznej, hip hopu i ciężkiego rocka.

Wśród tłumu uczestników, znajdziemy na nim gwiazdy wielkiego formatu. Nikogo nie zdziwi jeśli na koncercie AC/DC, pod sceną spotkamy bawiącą się Rihannę bądź czekającego przed nami w kolejce do toalety Jay’a – Z. Na Coachelli wokaliści stają się zwykłymi ludźmi. Obowiązują ich takie same zasady jak zwykłego śmiertelnika. Każdy może do nich podejść, porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie. Oni natomiast nie ukrywają, że są tutaj po to żeby się świetnie bawić i poznawać swoich fanów.

Kto nas zaskoczył najbardziej?

Festiwal słynie z tego, że oprócz ujawnienia wcześniej listy występujących zespołów, ma coś w zanadrzu. W tym roku potwierdzono występ m.in. Drake’a, AC/DC, Florence and The Machine, Davida Guetty, Jack White’a oraz Mariny and The Diamonds. Nikt jednak wcześniej nie wspomina o gościach, którzy sami artyści zapraszają na scenę. Tym sposobem, podczas setu Davida Guetty, niespodziewanie pojawił się The Black Eyed Peas, który pierwszy raz od 5 lat zaprezentował nową piosenkę i ogłosił wielki powrót do muzyki. Przypomnieli, że w tym roku obchodzą dwudziestolecie istnienia swojej ekipy. Nową piosenkę Awesome, zaśpiewali we trójkę – Will.i.am, Taboo i Apl.de.ap, czyli w podstawowym składzie, w którym grupa jest od 1995 roku.  Następnie do chłopaków dołączyła Fergie i wspólnie wykonali jeden ze swoich największych przebojów I Gotta Feeling z 2009 roku. To był niesamowity widok zobaczyć ich znowu razem po tylu latach milczenia.

 Zabawa na całego

Kolejną niezapowiedzianą gwiazdą, była sama Królowa Popu – Madonna. Słynąca z kontrowersji, musiała również tym razem zszokować publiczność. Kończąc swoje show podeszła do siedzącego na fotelu Drake’a i zaczęła go całować. Ten podnosząc rękę próbował ją od siebie odsunąć, jednak Madonna go przytrzymała by dokończyć ponętny pocałunek. Zaraz po tym szybko odeszła krzycząc do mikrofonu „Bitch I’m Madonna!„. Zaskoczony sytuacją Drake, powiedział „Ohh shit. What the fuck happened?”. 28-latek nie spodziewał się takiego zachowania 56-letniej artystki. Zapewne ta sytuacja miała na celu zwrócić uwagę na nowy album Madonny Rebel Heart, który ukazał się w zeszłym miesiącu, a jego promocja cały czas trwa.

Zobacz recenzję nowej płyty Madonny Rebel Heart

Niespodziewane zachowania

Emocje towarzyszące festiwalowi poczuła również Florence i jej zespół The Machine. Artystka podczas swojego występu jak nigdy dotąd, rozebrała się i szaleńczo tańczyła. Podobne zachowanie mogliśmy zauważyć u , która przyleciała do Stanów, prosto z Danii. Natomiast Hozier znany wyłącznie z piosenki Take Me To Church, podczas swojego show zaprosił bez wcześniejszego ujawnienia gościa, jedną ze sióstr z grupy HaimEste Haim. Wspólnie wykonali utwór Jungle LoveGdy nad basenem, imprezę prowadził Dj Deorro, nagle z szampanem w rękach i w kolorowym ubraniu, pojawił się Chris Brown i jeszcze bardziej podkręcił atmosferę.

My też tak możemy!

Coachella Festival, to miejsce gdzie artyści mogą poczuć trochę swobody i jak inni dobrze się bawić. Natomiast fani, spotykają się ze swoimi ulubieńcami, kojarzonymi głównie ze szklanego ekranu i radia. Wszystko po to, żeby zatrzeć granicę jaka od zawsze obwiązuje między tymi znanymi a zwykłymi ludźmi. Wszyscy wspólnie celebrują wielkie święto muzyki i sztuki, chcąc jak najbardziej zaskoczyć uczestników. To w tym miejscu rodzą się trendy, które następnie wędrują do Europy. W Polsce również znajdziemy do tego nawiązania. Naszym odpowiednikiem Coachelli, może być chociażby Opene’r Festival w Gdyni, który również odbywa się na świeżym powietrzu. Skupia on tłum miłośników muzyki jak i samych artystów. Może nie na taką skalę, jak w USA, ale jesteśmy na dobrej drodze by im dorównać.

Zobaczcie kilka zdjęć, które publikowały gwiazdy na swoich profilach społecznościowych podczas zabawy na festiwalu.

~ Mateusz

Chcesz być z nami na bieżąco? Zajrzyj na naszego facebooka i instagram.

Udostępnij na:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter


4 comments

Post a new comment