Co wiemy o najnowszym albumie Florence + The Machine?

21/02/2015
surfblog_florence_welch1

Florence Welch (fot. Daniel Jackson / Newsweek.com)

Florence + The Machine wracają z zaświatów po ponad trzyletniej przerwie. Tylko tak można określić informację o nadchodzącym wielkimi krokami albumie zespołu. To samo sugeruje nam krótki teledysk, który zapowiada premierę najnowszego krążka pt. How Big, How Blue, How Beautiful. Sprawdźmy, co już wiemy na temat nowej płyty.

1. Album będzie nosił tytuł How Big, How Blue, How Beautiful. Premiera została zaplanowana na 1. czerwca 2015 roku – idealny prezent na Dzień Dziecka!

2. How Big, How Blue, How Beautiful to jednocześnie tytuł piosenki, która powstała jako pierwsza z myślą o nowym krążku. Fragment jej ścieżki instrumentalnej możemy usłyszeć na krótkim teledysku, który zwiastuje powrót zespołu. Sama Florence o utworze opowiadała już w listopadzie ubiegłego roku w BBC Radio 1. Wspominała, że kilka dni temu nagrywała nowy utwór przy współudziale orkiestry, gdzie główną rolę grały trąbki. Uwaga! Zabiera dech w piersiach. Prawdziwe cudo!

3. Krążek trafił już do przedsprzedaży m.in. w iTunes, dzięki czemu wiemy już, jak będzie wyglądać okładka płyty. Jednak z informacji, która pojawia się podczas zakupu, wynika że projekt może jeszcze ulec zmianie. Wydaje się to dobrym znakiem, bo obecna okładka nie jest zbyt oryginalna czy też specjalnie twórcza… Ciekawi nas brak jakiejkolwiek wzmianki o zespole The Machine na niej.

surfblog_fatm
How Big How Blue How Beautiful (fot. florenceandthemachine.net)

4. Oto jak prezentuje się spis piosenek, które znajdziemy na nowym krążku:

 1. Ship To Wreck
 2. What Kind Of Man
 3. How Big How Blue
 4. Queen Of Peace
 5. Various Storms & Saints
 6. Delilah
 7. Long & Lost
 8. Caught
 9. Third Eye
 10. St Jude
 11. Mother

Wersja rozszerzona albumu zawiera ponadto:

 1. Hiding
 2. Make Up Your Mind
 3. Which Witch
 4. Third Eye (Demo)
 5. How Big How Blue (Demo)

5. W kilku wywiadach, których udzieliła ostatnio Florence Welch, zapowiedziała powrót do rockowego grania. Nowy krążek zespołu będzie bardziej podobny muzycznie do pierwszego albumu Lungs (2008). Wokalistka opowiedziała też o inspiracjach, jakie towarzyszyły powstawaniu nowych utworów. W przeciwieństwie do Ceremonials z 2011 roku, tym razem kompozycje będą o tym jak żyć, kochać świat i nie uciekać przed nim. Ma to być weselsze i bardziej energiczne granie.

6. Słowa Florence potwierdza pierwszy singiel z płyty czyli What Kind of Man, który swoją premierę miał 12. lutego br. na antenie radia BBC 1. Teledysk powstał we współpracy z reżyserem Vincentem Haycock oraz znanym, m.in. z obrazu do Chandelier wokalistki Sia, choreografem Ryanem Heffingtonem.

7. Według wcześniejszych doniesień ze środowiska muzycznego i Twittera drugi singiel z albumu to Queen of Peace. Jednakże nie znamy daty jego premiery. Plotka ta wydaje się nam wielce wiarygodne, gdyż z tego samego źródła pochodziła informacja o tytule pierwszego singla oraz taki sam tytuł widnieje na spisie utworów z płyty (w momencie wycieku tej informacji nie było żadnych wzmianek o nadchodzącym albumie).

Florence + The Machine zadebiutowali w 2008 roku wydając singiel Kiss with a Fist, ale prawdziwy rozgłos zyskali dzięki utworowi Dog Days Are Over, którego premiera odbyła się 1 grudnia tego samego roku. Do tego grona w późniejszym czasie dołączyli You’ve Got A Love, Cosmic Love, Shake It Out czy Spectrum. Zespół w swoim dotychczasowym muzycznym dorobku posiada dwa studyjne albumy – Lungs (2009) oraz Ceremonials (2011). W Polsce mieliśmy okazję wysłuchać Florence i jej maszynę trzykrotnie, ostatni raz podczas Orange Warsaw Festival w 2014 roku.

Ciekawe czy również niecierpliwie, jak ja, oczekujecie nowego krążka od Florence + The Machine? Miejmy nadzieję, że w związku z premierą jeszcze w tym roku będzie okazja do zobaczenia i usłyszenia zespołu na żywo w Polsce.

– Krzysiek

Udostępnij na:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter


2 comments

Post a new comment