Czas zacząć 31st Warsaw Film Festival 2015

24/09/2015

31 Warsaw Film Festival 2015

Warszawski Festiwal Filmowy to wydarzenie, na które przyjeżdżają miłośnicy kina z całego świata. Dlaczego jest tak popularne i co nas czeka w tym roku?

Korzenie Warsaw Film Festival sięgają 1985 roku. Festiwal należy do elitarnego grona czternastu wydarzeń pod patronatem Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Producentów Filmowych. Już 31. raz spotkamy się w sercu Warszawy żeby zobaczyć filmy z całego świata. To wielkie święto kina, na które przyjeżdżają cenieni aktorzy, reżyserzy i artyści. Jest to nieliczna okazja żeby spotkać się ze znanymi twarzami ze szklanego ekranu. Możemy im podać rękę, porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Są bardzo otwarci, towarzyscy i nie mogą się doczekać kontaktu ze swoim widzem. Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest kino. Podczas WFF mają miejsce premiery filmowe, konkursy na najlepsze filmy wybierane przez publiczność i specjalne jury oraz pokazy kina niezależnego. Każdy miłośnik, znajdzie coś dla siebie. Będziemy wybierać obrazy spośród różnych gatunków jak m.in. dokumenty, reportaże czy kryminały i obyczaje. Charakteryzuje je zawsze wartość, jaką noszą za sobą oraz przekaz, który ma na celu pobudzenie w nas emocji i zmuszenie do chwili namysłu i refleksji.

Wśród wielu tytułów filmowych, warto zwrócić uwagę na dokument Bracia w reżyserii Wojciecha Staronia. To opowieść o trudnej miłości dwóch braci, którzy uciekli z łagrów. Ważną pozycją na WFF jest także obraz Marcina Wrony Demon. Przejmujące historia o opętanym bohaterze, który z Wielkiej Brytanii przylatuje do Polski na ślub bliskiej mu osoby. Będzie również tematyka poruszająca wojnę domową w Kosowie. Tym zajął się Oleg Novković w filmie Ojczyzna. Cały program festiwalu można zobaczyć klikając tutaj.

Przeczytajcie wywiad z wokalistką Kasią KlimczykLASS. MADE IN POLAND

Warsaw Film Festival 2015 rusza już 8 października i potrwa aż 10 dni. Pokazy filmowe odbywają się jak zawsze w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki oraz w Multikinie Złote Tarasy. Odległość między dwoma kinami jest bliska, więc widz może uczestniczyć w wielu seansach nie tracąc czasu na podróż. Sprzedaż biletów zaczyna się 1 października. Jest możliwość zakupienia wejściówek przed projekcjami obrazów. Spotkania z reżyserami i aktorami odbywają się zazwyczaj po skończonym filmie i każdy posiadacz biletu może w nich uczestniczyć. Na surfblog.pl, jak co roku będziecie mogli zobaczyć recenzje najlepszych filmów oraz relację w serwisach społecznościowych.

Warsaw Film Festival 2015

Co się działo w poprzednich latach podczas WFF?

Zobacz nasze recenzje filmów z 30th Warsaw Film Festival 2014:
Mapy Gwiazd
Beltracchi – Sztuka Fałszerstwa
Dior i ja
Kafka – Schron

Recenzje filmów podczas 29th Warsaw Film Festival 2013:
W ukryciu
Język uniwersalny
Szare miasto
Polowanie na miłść
Rock the Casbah

Oraz:

Recenzje z 30st Warsaw Film Festival 2015:
Demon
Gayby Baby
Mężczyźni i kurczaki
Alicja w krainie pracusiów

Bądź na bieżąco z 31. Warszawskim Festiwalem Filmowym i dołącz do nas na facebooku i instagramie.

~Mateusz

Udostępnij na:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter


10 comments

  1. Nic tylko czekać na film Wrony,… Szkoda, że cały festiwal jest z roku na rok mniej widoczny :-(

    1. Również czekamy na film Demon Marcina Wrony! Festiwal jest zawsze widoczny w środowisku filmowców i miłośników kina, a nie wśród celebrytów i gwiazd. To jest nawet zaletą! :)

Post a new comment