Czy Twoje dziecko rozmawia z nieznajomymi?

28/02/2017

Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko było rozsądne i słuchało poleceń mamy i taty. Dzięki temu można nauczyć go bezpieczeństwa. Pierwszą, podstawową zasadą przekazywaną przez rodziców jest: „Nie rozmawiaj z nieznajomymi!” Sprawdź, jak zadbać o bezpieczeństwo malucha!

Na portalu http://bezpieczenstwodziecka.blox.pl/html możemy znaleźć ciekawe porady dla rodziców, którzy nie boją się wykorzystać technologii w opiece nad swoimi dziećmi. To prawda, że gadżety mogą być bardzo przydatne, ale najważniejsze jest jednak, aby nauczyć dziecko pewnych zasad bezpieczeństwa i regularnie pracować nad ich przyswajaniem i przestrzeganiem.

Nie ufaj nieznajomym

Takie zdanie z ust rodziców słyszał chyba każdy z nas i nie dziwi fakt, że kolejne pokolenia matek i ojców powtarzają tę zasadę swoim dzieciom. Starsze osoby twierdzą, że „kiedyś było bezpieczniej – nie było tych wszystkich napadów, gwałtów i kradzieży”. Zapewne były, jednak albo nie mówiło się o nich głośno, albo było ich znacznie mniej. Fakt jest taki, że w dzisiejszych czasach napady bardziej opłacają się przestępcom – ludzie zwykle noszą przy sobie gotówkę, karty płatnicze, smartfony i inne drogie gadżety. Coraz częściej drogie sprzęty mają przy sobie dzieci – co może być dla nich bardzo niebezpieczne. Dziecko jest łatwym łupem, szczególnie jeśli spędza czas na dworze bez rodziców, np. bawiąc się z rówieśnikami. Dlatego nauczenie dziecka, że nie może rozmawiać z nieznajomymi, jest tak ważne.

Gadżety dla dziecka i rodziców

Nowoczesna technologia ma ułatwiać nam życie. Dlatego czasem warto zainwestować trochę pieniędzy i zadbać o bezpieczeństwo swoje i rodziny. Jakie urządzenia pomogą monitorować bezpieczeństwo dziecka?

  • Lokalizator GPS – można go kupić w sklepach z artykułami szpiegowskimi i detektywistycznymi. Znajdziemy tam takie do lokalizowania dzieci – ukryte w zabawkach, breloczkach czy kolorowych zegarkach, które mogą być jednocześnie ciekawym prezentem dla malucha. Aplikacja przesyła informacje na telefon rodzica, dzięki czemu można w każdej chwili sprawdzić, gdzie znajduje się dziecko. GPS w zegarku dla dziecka można kupić już za 250 złotych.

  • Oprogramowanie monitorujące telefon dziecka – warto je zainstalować, jeśli mamy podejrzenie, że dziecko kontaktuje się z nieodpowiednimi osobami. Specjalne programy przesyłają na telefon rodzica informacje z urządzenia, z którego korzysta dziecko. Opiekun może mieć wgląd w wiadomości i historię połączeń.

  • Podsłuch w zabawce – umieszczony w misiu czy lalce podsłuch nie będzie wzbudzał podejrzeń, a dzięki niemu rodzic może sprawdzić, czy np. opiekunka do dziecka nie używa w stosunku do niego wulgarnych słów lub czy pozostawione w domu dziecko nie wpuszcza do domu obcych. Taki podsłuch może także być używany jak elektroniczna niania, która powiadomi rodzica o płaczu czy wołaniu dziecka.

  • Minikamera – może mieć zastosowanie podobne do podsłuchów; umieszczona w zabawce dobrze sprawdzi się jako monitoring bezpieczeństwa dziecka, kiedy rodzice są poza domem.

Udostępnij na:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter


3 comments

  1. Ja swojej córce kupiłam taki gadżet, ikol spot. Fajna rzecz, bo oprócz lokalizatora jest cała platforma internetowa, dzięki której można śledzić dziecko i wszystko skonfigurować.

  2. Kiedyś wychowywało się dzieciaki normalnie i tak powinno zostać. Najlepszym rozwiązaniem będzie pilnowanie pociech chociaż nie powiem, propozycje np. kamerki są ciekawe ale to raczej dla bogatej rodzinki :) pozdrawianm :)

Post a new comment