Jessie Ware – Tough Love Tour

30/09/2014
Jessie Ware (fot.gigslutz.co.uk)

W miniony czwartek (25.09.2014r.) w warszawskim klubie Basen wystąpiła brytyjska wokalistka Jessie Ware. Warszawa jako jedno z zaledwie trzech miast europejskich gościło Brytyjkę podczas jej trasy koncertowej, która promuje nadchodzący album Tough Love.

Jessie Ware zapełniła Basen do ostatniego miejsca. Premierowo wykonała wszystkie utwory z nowego albumu, który do sprzedaży trafi już 7. października. Artystka na scenie czuła się bardzo swobodnie i urzekła nas swoim wokalem, który w warunkach klubowych brzmiał genialnie! Bardzo mocny, pełny emocji i pasji głos. Niestety znacznie gorsze wrażenie wywarł na nas zespół Jessie Ware. Panowie grali przeciętnie i na pewno utwory mogły wybrzmieć o wiele lepiej. Na szczęście zespół zawsze można zmienić…

Na albumie Tough Love znajdziemy 15 utworów. Krążek wydany będzie również na winylu. Do tej pory Jessie Ware wydała aż cztery single promujące nowy album – Tough Love, Want Your Feeling, Kind of…Sometimes…Maybe oraz mój faworyt czyli Say You Love Me.

Zaprezentowany w Basenie materiał zabrzmiał naprawdę interesująco. Na płycie znajdzie się mieszanka ballad i utworów nieco bardziej dynamicznych. Jednak wszystko to osadzone w dość spokojnym i nieco intymnym klimacie, do którego Jessie zdążyła już nas przyzwyczaić. Na szczególną uwagę zasługuje utwór Champagne Kisses, z bardzo chwytliwym popowym i charakterystycznym refrenem. Utwór Cruel to mieszanka elektrycznych i klubowych dźwięków, która może stać się bardzo szybko hitem. Pieces aranżacją nawiązuje nieco do największych hitów Celine Dion. Lekka popowa propozycja z bardzo łatwo wpadającym w ucho refrenem. Nie zmienia to faktu, że na pewno będzie jednym z moich ulubionych kawałków na płycie. Na koniec utwór Desire, który muzycznie najbardziej odstaje od reszty. Muzycznie nawiązuje nieco do płyty Lungs Florence and The Machine.

Niecierpliwi mogą przesłuchać 1,5-minutowych fragmentów na iTunes. Pozostali muszę zaczekać na premierę albumu czyli 7. października. Nowy materiał Jessie Ware przemawia do nas w całości. Właściwie w każdym utworze odnajdujemy coś dla siebie, dlatego na pewno za tydzień wybierzemy się do sklepu.

Udostępnij na:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter


4 comments

Post a new comment