Recenzja filmu Mapy Gwiazd ( WWF 2014 )

29/10/2014
Mapy Gwiazd (mat. prasowe)
8
ocena surfblog

Tegoroczny 30. Warszawski Festiwal Filmowy otworzył obraz autorstwa Davida Cronenberga Mapy gwiazd (Maps to the stars). To próba ukazania mrocznej i mniej pozytywnej odsłony życia w Hollywood. W swojej najnowszej produkcji Cronenberg zabiera widza do Los Angeles, które wcale nie okazuje się krainą miodem i mlekiem płynącą…

Film opowiada historię rodziny Weissów, którzy na pozór prowadzą beztroskie celebryckie życie na Zachodnim Wybrzeżu. Jednak to co widać na zewnątrz w zupełności nie odzwierciedla problemów z jakimi borykają się bohaterowie w domu. dr Stafford Weiss (John Cusack), mimo że na co dzień zarabia na pisaniu poradników dla innych, nie potrafi zatroszczyć się o swoich bliskich. Wraz z żoną Cristiną (Olivia Williams) próbuje pokierować karierą ich 13-letniego syna Benjiego, który pomimo młodego wieku już zdążył odbyć odwyk i detoks. Ich świat legnie w gruzach, gdy w okolicy pojawi się córka Agatha (Mia Wasikowska), która cierpiąca na piromanię, została przez nich porzucona kilka lat wcześniej. Historię domyka wątek aktorki Havany Segard (Julianne Moore), która od zawsze żyje w cieniu swojej znanej matki oraz szofera, który marzy o karierze aktorskiej (Robert Pattinson).

Zobaczcie kolejną recenzję z Warsaw Film Festival 2014 filmu Dior i Ja.

Mapy Gwiazd to dramat, który elementami satyry próbuje wykpić idealny, tylko na okładkach magazynów, świat współczesnych celebrytów. Napięcie spowodowane problemami bohaterów filmu, zostaje subtelnie i w miarę regularnie rozładowywane charakterystycznymi dla produkcji Cronenberga scenami humorystycznymi. Dzięki temu zabiegowi film wydaje się łatwiejszy w odbiorze i przystępny dla każdego widza.

Jeżeli jeszcze nie widzieliście najnowszego obrazu Davida Cronenberga, musicie koniecznie wybrać się do kina. Premiera już 31. października 2015 roku. A jeśli byliście podczas projekcji w ramach 30th Warsaw Film Festival, to czekamy na Waszą opinię!

Udostępnij na:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Nasza ocena

Mateusz
8
Krzysiek
8

6 comments

  1. Bardzo podobał mi się ten film. Miałam przyjemność oglądać go właśnie na WFF. Chociaż bardzo przejmujące zakończenie :-(

Post a new comment