Electronic Beats Festival 2015 – relacja

28/02/2015
Metronomy (fot. coronacapital.com)

27 lutego 2015 roku w klubach Basen i Palladium odbyła się kolejna edycja Electronic Beats Festival. Gwiazdą tegorocznego festiwalu był zespół Metronomy. Obecnie brytyjska grupa uznawana jest za jedną z najlepszych koncertowych formacji na świecie!

Tegoroczna edycja festiwalu Electronic Beats w Warszawie była pierwszą z wiosennego cyklu imprez organizowanych przez firmę Telekom w wielu krajach Europy. W tym roku Electronic Beats Festival zawita również do Bratysławy (6 marca, Refinery Gallery), Pragi (13 marca, Archa Theatre) i Kolonii (29 maja, E-Werk). Organizowany przez T-Mobile festiwal Electronic Beats to część dużego programu muzycznego obejmującego swym zasięgiem całą Europę. Logo Electronic Beats sygnuje bowiem najwyższej jakości koncerty, anglojęzyczne magazyn oraz portal internetowy, radio, płyty muzyczne i wizualne, wystawy i szereg innych aktywności poświęconych kulturze związanej z muzyką elektroniczną. Święto muzyki w Warszawie w tym roku odbyło się w dwóch klubach jednego dnia. W Palladium koncerty rozpoczęły się o 20:00, zaś w Basenie od godziny 23:00. Na klubowych scenach oprócz Metronomy mieliśmy przyjemność zobaczyć i usłyszeć Highsakite, Adi Ulmansky, Gilles Peterson, Motor City Drum czy Ensemble.

surfblog_ebf2015

fot. digitalpoland.pl

Metronomy mieliśmy okazję poznać już wcześniej podczas Open’er Festival 2014 (zobacz: Hity i kity Open’er Festival 2014). Atmosfera w czasie ich występu była nie do opisania, zaś muzyka porywająca. Zabawa muzyką, tekstem i światłem – tak pokrótce możemy opisać Brytyjczyków na scenie. Dawno nie bawiliśmy się tak dobrze, jak tamtego wieczoru. Zespół już od pierwszej nuty porwał cały namiot do wspólnej zabawy. Grupa nie tylko wie, jak stworzyć electropopowe hity, ale jak dodać nową jakość do istniejących kompozycji. Współpracowali przy coverach m.in. Lady Gagi, Lyke Li czy Franz Feridnand. Na zachętę zamieszczamy link do jednego z ich największego hitu. Nie inaczej było w Warszawie. Palladium od pierwszego dźwięku eksplodowało energią zespołu. Metronomy wykonali swoje największe przeboje i zdecydowanie pozostali bohaterami polskiej odsłony festiwalu.

– Krzysiek

Udostępnij na:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter


4 comments

Post a new comment