Moda na zdrowie i fitness. Trampoliny JUMPit.

28/01/2017

Jak przygotować się do pierwszej wizyty na siłowni i jakie są korzyści z popularnego na całym świecie fitnessu na trampolinach? Poznaj efektywny trening z połączeniem zabawy.

Na przestrzeni ostatnich lat można zauważyć, że Polacy na wzór Europejczyków zaczęli dbać o zdrowie, wygląd i samopoczucie. Powstają bezpłatne siłownie miejskie mające na celu rozruszać społeczeństwo. W domach kulturach coraz częściej obok zajęć plastycznych lub muzycznych pojawiają się zajęcia sportowe. Liczne maratony i wydarzenia sportowe zachęcają o dbanie o kondycję ludzi w każdym wieku. Kluby fitness otwierają się w coraz to mniejszych miastach, a różnorodność ich zajęć sprawia, że każdy możne znaleźć coś dla siebie. Ostatnio popularny staje się fitness na trampolinach JUMPit, który skierowany jest do kobiet jak i mężczyzn.

Od czego zacząć…

Wiele osób przygotowuje się do zaczęcia aktywności fizycznej od zakupu odpowiedniego stroju. Ma to ich zmotywować do działania. Jednak najczęściej nowe ubrania lądują na dnie szafy i zapominamy o planach wybrania się na siłownię lub zajęcia fitness. Dlatego warto wygrzebać stary dres i koszulkę a następnie odwiedzić klub czy też siłownię. W torbie powinien znaleźć także ręcznik i duża butelka wody mineralnej. Nie czekajmy na poniedziałek, pierwszy dzień miesiąca lub co gorsze na nowy rok, zaczynajmy zmiany już dziś. Zanim skorzystamy ze sprzętu w danym miejscu, warto przełamać wstyd i porozmawiać z trenerem lub z instruktorem. Oni chętnie pokażą jak działają przyrządy i dodatkowo rozpiszą plan ćwiczeń a czasami nawet dietę. Uwierzcie, żaden instruktor nie odmówił mi pomocy (a znam ich wielu w całej Polsce). Dzięki temu nie zrobimy sobie krzywdy, treningi staną się przyjemnością, a efekty pojawią się zdecydowanie szybciej. Świadomi kroku ku lepszej formie i zdrowiu, możemy motywować się zakupem np. nowej koszulki lub spodenek. Drogie zegarki monitorujące naszą aktywność pozostawmy na później. Do zapisania naszych sportowych dokonań wystarczy np. aplikacja Endomondo.

Fitness na trampolinach

Pamiętajmy, że trening oprócz korzyści dla zdrowia i ciała, ma przynosić nam przyjemność. Nie ma nic gorszego od przymusowego chodzenia na siłownię lub zajęcia. Fitness na trampolinach to efektywny trening połączony z zabawą. Skacze się przy głośniej muzyce wykonując przygotowane przez instruktorów układy. Są to m.in. rozgrzewka, interwał, cardio czy też wzmacnianie.

Jakie są korzyści z regularnych treningów na trampolinie JUMPit?

Trzeba zacząć od tego, co chyba większość początkujących osób z fitnessem interesuje, czyli od utraty tkanki tłuszczowej. Skacząc na trampolinach spalasz w trakcie zajęć do 1000 kalorii. Jest to więcej niż podczas joggingu, jazdy na rowerze lub pływaniu. Wzmacniamy także mięśnie i modelujemy sylwetkę. Przyspieszamy przemianę materii, stymulujemy trawienie i pozbywamy się toksyn z organizmu oraz zwiększamy jego wydolność. Dodatkowo poprawiamy koordynację ruchową i pracujemy nad równowagą. Już po kilku tygodniach regularnej pracy zobaczymy pierwsze zmiany. To jak, zaczynamy?

Zobacz również: Muzyka do ćwiczeń, biegania i na siłownię

Udostępnij na:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter


Post a new comment