Północne Włochy – co warto zobaczyć?

05/04/2017

Włochy warto zobaczyć. Każde miasto, miasteczko i najmniejsza wioska kryją w sobie niesamowity urok oraz niepowtarzalny klimat. W dodatku to jedzenie warte grzechu! Będąc w tym kraju, mamy wrażenie jakby to był całkiem inny świat. Ludzie uśmiechnięci, nawet w dużych miastach masz wrażenie, że wszyscy się znają i traktują z niekłamaną serdecznością, jakbyś był dobrym znajomym rodziny.

Im mniejsze miasteczko, im bardziej nieznana uliczna – tym lepsze jedzenie i bardziej przystępne ceny. W takich miejscach gotuje się już tylko dla rdzennych mieszkańców, dlatego zjeść w nich można naprawdę dobrze za niewielkie pieniądze. Świetną sprawą jest także to, że większość włoskich domów wywiesza na swoich drzwiach menu – robią wtedy więcej obiadu i zapraszają ludzi z ulicy do siebie. Za niewielką opłatą możesz poznać smaki kuchni włoskiej prosto od rodowitej gospodyni, przebywać z rodziną, sąsiadami, napić się wina z ich winiarni – magiczne przeżycie!

Ogromna ilość zabytków, muzyka i ludzie – to wszystko sprawia, że Włochy to idealne miejsce na wakacje dla całych rodzin, znajomych czy par.

Podróż do Włoch

Podróż do Włoch to świetny pomysł zarówno na weekend, jak i dłuższy wypoczynek. W północnej części Włoch zobaczymy między innymi takie kultowe miejsca jak:

Werona – romantyczne miasto znane przede wszystkim ze sztuki „Romeo i Julia”. Domy „Romea i Julii” to jedne z najbardziej obleganych przez turystów zabytków. Znajduje się tam również ściana, na której miliony osób zostawiło swoje miłosne listy, aby patronka pomogła im w nieszczęściu. To miejsce uchodzące za jedno z najbardziej romantycznych na świecie, dlatego warto wybrać się tam chociaż na chwilę z drugą połówką. Albo może sprawić rodzicom prezent na rocznicę?

Wenecja – to miejsce trzeba koniecznie zobaczyć. Całe miasto zbudowane jest nad kanałami, piękne budynki oraz urokliwe uliczki, a wokół pływające gondole oraz cudowna włoska muzyka płynąca zewsząd. To idealne miejsce na weekend dla zakochanych. Będąc w Wenecji należy koniecznie zaopatrzyć się w typową wenecką maskę.

Turyn – w Bazylice św. Jana możemy obejrzeć Całun Turyński. Włoskie zamki, kamieniczki, urokliwe place oraz uliczki i znów, muzyka, restauracje, wino. Znajdziemy tam mnóstwo muzeów. Jest to stolica motoryzacji, a także czekolady, więc to idealne miejsce zarówno dla pań, jak i panów.

Padwa – zobaczymy tu piękne budynki, bazyliki oraz kościoły wzniesione w stylu romańsko-gotycko-bizantyjskim. Dodatkowo wspaniałe ogrody botaniczne, tereny zielone oraz Prato della Valle. Wszystko warto zobaczyć i pobyć tam chociaż przez dzień lub dwa!

Mediolan – to przede wszystkim stolica mody. Poza pięknymi placami, pałacami oraz muzeami, zobaczymy tutaj kamienice i centra handlowe pełne butików projektantów znanych na całym świecie. To idealne miejsce na babski wypad z przyjaciółką lub mamą.

Loty do Włoch

W zależności od miejsca docelowego zmieniają się ceny. Do Włoch warto wybrać się o każdej porze roku, jednak trzeba rezerwować bilety z należytym wyprzedzeniem. Często można znaleźć bardzo atrakcyjne połączenia z przesiadką, dlatego dobrze jest wziąć pod uwagę spędzenie kilku dni w jednym miejscu, a następnie przeniesienie się do kolejnego.

Udostępnij na:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter


2 comments

Post a new comment