Projektowanie wnętrz Katowice – jak wybrać odpowiedniego architekta?

25/04/2017

Jeszcze do niedawna mało kto decydował się na powierzenie wykonania projektu wnętrza domu lub mieszkania wyspecjalizowanym w tym podmiotom, które zawodowo zajmują się projektowaniem. Większość osób decydowała się na przeprowadzenie remontu poszczególnych pomieszczeń według własnego projektu, który często dalece odbiegał od przyjętych standardów estetycznych i funkcjonalnych.

Z biegiem czasu na rynku zaczęło pojawiać się jednak coraz więcej architektów wnętrz, którzy swoje usługi – z uwagi na rosnącą konkurencję – oferować zaczęli w bardziej przystępnych cenach, na które pozwolić sobie może coraz to większa liczba osób. Z tego też względu zlecenie wykonania projektu wnętrza przestało być usługą nad wyraz ekskluzywną, a projektowanie wnętrz w Katowicach oraz innych miastach Polski zyskało znacznie na popularności, skupiając coraz to większą liczbę osób zainteresowanych skorzystaniem z tego rodzaju usług. Co znamienne – z usług architektów wnętrz często zaczęli korzystać także przedsiębiorcy oraz podmioty komercyjne, zlecając im wykonanie projektów wnętrza posiadanych oraz wynajmowanych powierzchni biurowych, sal konferencyjnych itp. Napędzając w ten sposób rynek także i oni przyczynili się do rozwoju zainteresowania usługami architektów, wpływając na cenę oferowanych przez nich projektów. W chwili obecnej usługi architektoniczne z zakresu projektowania wnętrz pozostają na takim poziomie cenowym, że może sobie na nie pozwolić nawet średnio zamożna rodzina planująca remont mieszkania lub domu jednorodzinnego.

Odrębną kwestią pozostaje natomiast to, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze architekta. Projektowanie wnętrz w Katowicach oraz innych miastach aglomeracji śląskiej cieszy się na tyle dużą popularnością, że każdy zainteresowany skorzystaniem z tego rodzaju usług wybierać może pomiędzy szeregiem podmiotów specjalizujących się w wykonywaniu projektów na użytek odbiorców indywidualnych i komercyjnych. Podstawową rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego architekta wnętrz jest jego portfolio, rozumiane jako przegląd dotychczasowych realizacji. Dzięki temu będziemy w stanie określić styl oraz umiejętności architekta, a także stwierdzić, czy jego poczucie estetyki odpowiada naszym oczekiwaniom oraz posiadanemu gustowi. Duża ilość realizacji na koncie danego architekta wskazywać też będzie na jego popularność na rynku oraz zaufanie, jakim cieszy się wśród inwestorów i zleceniodawców. Oczywiście nie oznacza to, aby od razu należało skreślać dopiero wkraczających na rynek architektów wnętrz, którzy nie zdążyli jeszcze zbudować pokaźnego portfolio. W przypadku tego rodzaju podmiotów założyć też można, że cena wykonania usługi pozostawać będzie stosunkowo niższa, aniżeli przy wyborze renomowanych biur i pracowni architektonicznych, co nie będzie pozostawać bez wpływu na nasz ostateczny wybór. Warto także podkreślić, że najlepszą rekomendacją dla umiejętności architekta będzie to, że polecać go będą jego klienci, na których rzecz wykonywał w przeszłości projekty aranżacji wnętrz.

Udostępnij na:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter


3 comments

  1. ja napenwo widzę różnicę, po osobach z doświdczeniem teraz każdy może wykonywać ten zawód, ostatecznie skorzystalismy z terczynskadesign.pl świetna sprawa, załatwili mase dodatkowych rzeczy za nas a nawet sami wykonują nie które dodatki

Post a new comment