Recenzja filmu Mężczyźni i kurczaki [WFF 2015]

15/11/2015
7.5

Czy można opowiadać tragiczną historię braci, którzy dowiadują się od umierającego ojca, że są adoptowani w zabawny sposób? Tak. Zobaczcie czarną komedię Mężczyźni i kurczaki (Mand og hons).

Jest to historia dwóch braci Gabriela (David Dencik) i Eliasa (Mads Mikkelsen), którzy już od dzieciństwa za sobą nie przepadają. Spotykają przy łożu śmierci ojca, który im zdradza, że zostali adoptowani. Szokująca informacja sprawia, ze wspólnie wyruszają w podróż poszukując biologicznego ojca. Próbują zapomnieć o swoich kłótniach i chcą połączyć, chociaż na moment siły. Trafiają do zniszczonego pałacyku, w którym mieszka chory Evilio Thanatosa z trzema synami oraz masa kur, indyków, gęsi i kaczek. Główni bohaterowie poznając willę odkrywają szokującą tajemnicę o sobie i całej rodzinie.

Mężczyźni i kurczaki (Mand og hons), dotykaja temat śmierci i przemijania, poszukiwania tożsamości oraz walki ze stereotypami. Wszystko owiane w czarnym humorze, który momentami wychodzi poza granice rozsądku. Jednych może to zniesmaczyć, ale widzowie, którzy znają reżysera Jensen’a wiedzą, że stać go nawet na więcej.

Kliknij i zobacz recenzję filmu Demon Marcina Wrony z WFF 2015

Za reżyserię odpowiada zdolny duński reżyser oraz scenarzysta Anders Thomas Jensen, który zasłynął dzięki głośnemu obrazowi Król żyje oraz Otwarte Serca. Jednak największy rozgłos przyniósł mu film krótkometrażowy Valgaften nagordzony w 1999 roku Oscarem. Dla widzów Warsaw Film Festival, Jensen jest znany z filmu Jabłka Adama, który w 2005 roku otrzymał nagrodę publiczności WFF.

Jego doświadczenie sprawia, że mamy styczność z dobrym i bardzo przemyślanym filmem z zaskakującym scenariuszem. Dla miłośników czarnych komediiMężczyźni i kurczaki (Mand og hons) to obowiązkowa pozycja do obejrzenia.

31 Warsaw Film Festival 2015

Udostępnij na:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Nasza ocena

Mateusz
8
Krzysiek
7,5

6 comments

  1. Czarne komedie w wykonaniu Jensen’a są mistrzowskie. Genialny film, mocno polecam. Ania S.

Post a new comment