Relacje z maratonów fitness JUMPit

04/08/2017

Maratony na trampolinach JUMPit cieszą się wielką popularnością w Polsce. Za każdym razem sprzęt jest zajęty przez uczestników, którzy potrafią czekać kilka godzin przed treningiem, aby mieć zarezerwowane miejsce. Wróciła moda na fitness?

Zdrowy styl życia na topie

To, że fitness na trampolinach jest obecnie numerem 1 nikomu nie trzeba tłumaczyć. Ludzie zakochali się w takiej formie fitnessu, która łączy trening z zabawą. Podczas jednych zajęć można spalić aż do 1000 kalorii. Dla porównania, jest to więcej niż spacerując, jeżdżąc na rowerze czy pływając w basenie. Dodatkowo modeluje się sylwetkę, wzmacnia mięśnie, zwiększa wydolność organizmu i poprawia koordynacje ruchową. Jest to trening zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Co więcej można pójść na lekcje, które są dla dzieci oraz seniorów. Coraz więcej siłowni (nawet te małe lokalne) i ośrodki sportowe, a także punkty rehabilitacyjne, inwestuje w tego typu sprzęt, który ściąga nowych klientów i potrzebujących. Ponadto powstają wielkie parki trampolin, które często przypominają centra rozrywki dla całej rodziny. Oprócz podstawowych batut można w nich znaleźć zjeżdżalnie, baseny wypełnione piłeczkami, do których skacze się z wysokości, ścianki wspinaczkowe oraz rampy. Nie pozostaje nic innego, jak wybranie się na trampoliny!

Zobacz także: Moda na zdrowie i fitness. Trampoliny JUMPit

Popularność targów i maratonów fitness

Z roku na rok wydarzenia fitness zrzeszają coraz to większą liczbę fanów. Targi i konwencje to doskonała okazja do poznania najlepszych trenerów, master trenerów  i instruktorów z całego świata. Jest szansa na rozmowę, zmotywowanie się, wspólny trening i zdjęcie. Dlatego uczestnicy tak chętnie wybierają się na takie imprezy. Z bliska mogą poznać osoby, którymi się inspirują i odgrywają ważną rolę w ich życiu np. podczas odchudzania lub przemiany. W każdym regionie Polski odbywają się maratony sportowe. Przykładowo w Poznaniu, w maju organizowana jest EU4YA i targi Fit Expo, natomiast w Warszawie Go Active Show, a na jesień konwencja IFAA i FIWE. Na tych imprezach można uczestniczyć np. w maratonach na trampolinach JUMPit. W Poznaniu czekało aż 200 trampolin i 8. Master Trenerów, którzy prowadzili serię treningów. Oprócz tradycyjnych trampolin fitness, dostępne są trampoliny wodne JUMPit Aqua, które są nowością w branży na Polskim rynku.

Zobaczcie film z maratonów fitness JUMPit:

Zobacz film z maratonu na trampolinach wodnych JUMPit Aqua:

Udostępnij na:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter


1 comment

  1. Heh może jak ja bym tak korzystała z takich okazji to moze bym i schudła, tyle skakania i spalonych kalorii :D No ale ja chyba padła bym po kilku minutach, ale fajnie że organizują takie maratony :) pewnie jest masa ludzi co przybywa na takie spotkanie.

Post a new comment