Scream Queens – sposób na jesienne wieczory

04/11/2015
Scream Queens (fot. moviesroom.pl)
8

Macie dość horrorów, od głupoty których zmrozić sobie można jedynie mózg, ale z pewnością nie krew w żyłach? Nawet kolejność popełnianych morderstw nie jest dla Ciebie już zaskoczeniem? A Twoim ulubionym zajęciem jest wyśmiewanie kolejnych scen? To nieodparty znak, że powinniście zobaczyć serial Scream Queens.

Za produkcję Scream Queens odpowiada niezastąpione trio – Ryan Murphy, Brad Falchuk, Ian Brennan – twórców takich hitów telewizyjnych jak American Horror Story czy Glee. Nie bez powodu wspomniałem o tych dwóch tytułach. Serial wydaje się być ich hybrydą, która łączy wszystkie dobre cechy horroru z humorem znanym z musicalu o chórze szkolnym. Scream Queens jest parodią współczesnych slasherów (filmów grozy, gdzie liczba bohaterów uszczupla się wraz z rozwojem wydarzeń). Akcja dzieje się na kampusie uniwersyteckim, gdzie seryjny morderca, przebierający się w komiczny lateksowy strój diabła, morduje członkinie żeńskiego bractwa Kappa. W rolach głównym zobaczymy Emmę Roberts (American Horror Story, Millerowie, Krzyk 4) oraz Jamie Lee Curtis (seria horrorów Halloween). Panie idealnie wpisują się w kreowane postacie i z pewnością szybko staną się ulubieńcami widowni. Fanów Glee na pewno uszczęśliwi fakt, że w produkcji zobaczyć można Leę Michele, odtwórczynię roli Rachel z wspomnianego musicalu. Nie zabraknie również gości specjalnych. W dwóch pierwszych epizodach możemy sprawdzić warsztat aktorski Ariany Grande oraz Nicka Jonasa.

Scream Queens idealnie wyśmiewa wszystkie stereotypy i reguły współczesnego kina grozy. Fabuła jest tak zagmatwana i niedorzeczna, że aż staje się absurdalnie śmieszna. Jednocześnie, napisane przez twórców postacie, idealnie odzwierciedlają stereotypowy obraz amerykańskiego społeczeństwa. Mamy tutaj bowiem zapatrzoną w lustro, traktującą wszystkich z góry, przewodniczącą bractwa. Zdetronizować ją będzie chciała, walcząca o równouprawnienie Afroamerykanka. Bawić do łez będą nas również monologi przygłupiego przystojniaka, którego jedynym celem jest zaliczenie nie tylko wszystkich studentek na campusie, ale również i samą dziekan…

Zobacz teraz: Od kiedy centra handlowe stały się galeriami?

Jeżeli macie ochotę obejrzeć historię, która z łatwością wyleczy Was z jesiennej depresji a dodatkowo również rozśmieszy do łez, to z pewnością jest to serial dla Was. Aktualnie w telewizji wyemitowano 7 z 13-tu zaplanowanych na 1. sezon odcinków. Losy produkcji jeszcze nie są przesądzone, ale już teraz cicho liczymy na zamówienie kolejnego sezonu przez stację FOX.

– Krzysiek

Udostępnij na:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Nasza ocena

Mateusz
7.5
Krzysiek
8.5

10 comments

  1. Super serial! Troche głupkowaty ale można się pośmiać :D Śmietanka najlepszych akorów! Polecam :D

Post a new comment