50 twarzy Ellie Goulding

12/02/2015
Ellie Goulding (fot. imgkid.com)

Fani Ellie Goulding są prawdziwymi szczęściarzami. Nie wielu jest artystów, którzy tak regularnie obdarowują swoich fanów nowymi utworami. Praktycznie o każdej porze roku Brytyjka wypuszcza nowy singiel, który na dodatek szturmem zdobywa serca i uszy sympatyków.

Naszą uwagę zwrócił jednak inny fenomen. Ellie bowiem z gracją odsłania swoje kolejne wcielenia i na tę chwilę naprawdę trudno jest ją sklasyfikować muzycznie. Wokalistka potrafi się odnaleźć w każdej stylistyce, dzięki czemu wciąż zaskakuje swoich słuchaczy. Ostatni singiel Love Me Like You Do, który pochodzi z ścieżki dźwiękowej do filmu Pięćdziesiąt twarzy Grey’a, to przykład na lekki i przyjemny pop, który może nam się kojarzyć z latami 90. i największymi przebojami m.in. Britney Spears.

Sięgnijmy pamięcią wstecz i przypomnijmy sobie singiel sprzed końca 2014 roku, który powstał we współpracy z Calvinem Harrisem. Outside to taneczny utwór, który szybko podbił listy przebojów oraz parkiety klubów w Europie i na świecie. Ellie, wydając swój drugi album, udowodniła że potrafi tworzyć nowoczesny i jednocześnie bardzo komercyjny synthpop. Idealnym tego przykładem będzie singiel Anything Could Happen z 2012 roku. Z tego samego krążka pt. Halcyon pochodzi również Figure 8, który łączy w sobie elementy dubstepu, dreampopu oraz elektronicznego rocka.

Ellie Goulding dała się nam również poznać od tej spokojniejszej i bardziej lirycznej strony. Udowodniła wszystkim krytykom, że z łatwością potrafi także stworzyć nastrojowy i bardzo emocjonalny utwór. Największym tego dowodem jest Explosions z 2013 roku. Chwytająca za serce ballada okraszona nowoczesnymi dźwiękami i bogatą linią melodyczną.  W ten sposób na przestrzeni kilku ostatnich lat udowodniła nam, że jest artystką świadomą. Pewnym krokiem podróżuje po oceanie muzyki, wyławiając z niego to co najlepsze. A Wy, którą z 50 twarzy Ellie lubicie najbardziej?

Udostępnij na:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter


2 comments

Post a new comment