Udana impreza to dobrze dobrany motyw przewodni… czyli jaki?

27/01/2017

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że czasem warto urozmaicić zabawę i wzbogacić imprezę o jakiś szalony element. Rutyna potrafi mieć bardzo niekorzystny wpływ na jakość wspólnie spędzonego czasu, dlatego doskonałym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z motywu przewodniego. Narzucenie zasad i reguł, które uczynią przyjemnymi nawet same przygotowania do imprezy, może sprawić, że jej uczestnicy będą bawić się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Czym dokładnie jest motyw przewodni? Impreza tematyczna ma na celu wykorzystanie konkretnej tematyki w celu uczynienia zabawy absolutnie niepowtarzalną. Tematyce tej należy podporządkować jak najwięcej aspektów – nie tylko ubiór uczestników, ale również wystrój, jedzenie, drinki czy gatunek muzyczny. Do zdecydowanie najpopularniejszych motywów należą między innymi lata dziewięćdziesiąte, lata osiemdziesiąte czy nawet czasy starożytne.

Tej jednej nocy można poczuć się jak największa gwiazda kina

Wydaje się, że to organizator powinien wybrać odpowiedni motyw przewodni, bowiem wspólna konsultacja może wygenerować konflikty oraz niezgodności. Po wyborze najlepszego pomysłu wystarczy poinformować gości o danej tematyce i czekać na efekty. Rzecz jasna, każdy organizator musi kompleksowo zadbać o dekoracje oraz pozostałe elementy wystroju. Ponadto, niezbędna jest unikalna lista utworów, dzięki której znacznie łatwiej będzie poczuć dany klimat. Dla wielu osób doskonałą rozrywką będzie poszukiwanie właściwego stroju. Tym bardziej, że wcale nie trzeba przeglądać katalogów wypożyczalni, czasem lepszym rozwiązaniem jest zdanie się na własną kreatywność.

Dla przykładu, impreza w klimacie lat sześćdziesiątych może zostać potraktowana jako okazja do przebrania się za hippisa – mile widziane będzie wykorzystanie dzwonów, pacyfek czy wzorów inspirowanych kwiatami. W przypadku lat, na które przypada okres PRL, znakomitym rozwiązaniem może się okazać wyselekcjonowanie starych ubrań należących do mamy, babci lub cioci.

Kilka przykładów motywów przewodnich na udaną imprezę

Warto mieć świadomość, że wcale nie trzeba cofać się do minionych lat, aby odnaleźć upragniony motyw przewodni. Świetnie sprawdza się choćby motyw hawajski – szczególnie, że nie wymaga on zbyt wiele pracy. Wystarczy pstrokata koszula, japonki, naszyjniki wykonane z kwiatów oraz drinki z palemką. Co się tyczy muzyki, nic nie odda hawajskiego klimatu lepiej od tańca hula.

A może impreza tematyczna osadzona w realiach Bollywood? Charakterystyczne błyszczące i różnobarwne stroje, tuniki, turbany czy kolorowe chusty to niezbędne elementy takiego wieczoru. Ponadto, w większych miastach można natrafić na sklepy z podobnymi gadżetami, a rewelacyjnym dopełnieniem motywu rodem z Indii są potrawy, w których dominuje ulubiona przyprawa mieszkańców tego regionu, czyli curry.

Jeśli Bollywood, to koniecznie też Hollywood. Jednym z ulubionych motywów wielu miłośników stylizowanych imprez jest możliwość zostania gwiazdą kina. Czerwony dywan, eleganckie i efektowne kreacje, muzyka filmowa i stroje żywcem wzięte z najbardziej kasowych hitów filmowych – wydaje się, że przy niewielkim nakładzie pracy można uzyskać wyjątkowe efekty.

Motywów przewodnich jest tyle, ile pomysłów mają organizatorzy imprez

Wspomniane motywy przewodnie to tylko swoisty wierzchołek góry lodowej, bowiem każdy może wymyślić coś odpowiedniego dla siebie i swych gości. Nie ma znaczenia, czy będzie to tematyka indiańska, motyw kolorystyczny czy może klimat dzikiego zachodu – najważniejsze jest zaangażowanie wszystkich uczestników danej imprezy. Bez tego nawet najdoskonalszy motyw przewodni prawdopodobnie nie zda egzaminu.

Niezbyt istotne jest również miejsce przebiegu imprezy – może odbyć się ona zarówno w klubie, jak i w domu. Wystarczy dobra muzyka, smaczne i charakterystyczne dla danego motywu jedzenie oraz wyjątkowe przebrania. Świetnym sposobem na urozmaicenie wieczoru są osadzone w danych realiach różnego rodzaju konkursy, gry oraz zabawy.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi EdenTrojany.pl

Udostępnij na:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter


Post a new comment